7 ZABAWNYCH FAKTÓW O BRODACH, KTÓRE CIĘ ZASKOCZĄ

Dodano:2022-02-27
Kategorie:Inspiracje


W ciągu ostatnich dziesięciu lat brody powróciły na scenę, głównie dzięki hipsterom, którzy inspirowali się wyglądem vintage i na nowo odkryli sztukę kształtowania brody i wąsów, a częściowo dzięki serialowi  Wikingowie, który zainspirowała mężczyzn do noszenia brody

Sztuka zapuszczania i brody jest dziś w centrum uwagi bardziej niż kiedykolwiek, ale zastanawiamy się, czy wiedziałeś, że w historii broda była czymś więcej niż tylko modą? 

Przedstawiamy siedem zabawnych faktów na temat brody, o których prawdopodobnie jeszcze nie słyszałeś!


ZABAWNY FAKT NR 1

W czasach wiktoriańskich lekarze przepisywali noszenie brody

„Wiktoriański odkrywca” to termin dobrze znany każdemu, kto miał do czynienia z tym okresem historycznym, w którym mężczyźni zaczęli ponownie nosić brody. W epoce wiktoriańskiej mężczyźni zajęli się polowaniem, podróżami i badaniami, a pojęcie męskości nabrało nowego znaczenia. Mężczyźni zapuszczali brody, aby przypominać poszukiwaczy przygód, których czcili, a brody często kopiowali również lekarze! Mianowicie lekarze epoki wiktoriańskiej wierzyli, że broda jest doskonałą barierą na twarzy, która może chronić mężczyzn przed wieloma chorobami.

ZABAWNY FAKT NR 2

Mężczyźni golą się przez wiele dni w ciągu swojego życia. Dosłownie!

Przeprowadzono liczne badania, aby dowiedzieć się, ile godzin przeciętny mężczyzna spędza życie na goleniu. Większość naukowców wymyśliła podobną liczbę. Jeśli wierzyć temu, człowiek, który regularnie się goli, spędza tylko na tej czynności około 124 dni swojego życia!

ZABAWNY FAKT NR 3

Starożytni Grecy nosili różne style brody, aby pokazać, który filozof był ich idolem

Starożytni Grecy byli wielkimi czcicielami brody, którzy nie puszczali tak bardzo, bez zastanowienia. Mianowicie Grecy wierzyli, że brody oznaczają mądrość i nosili je wszyscy ważni filozofowie. Po stylu brody można było rozpoznać, do jakiej szkoły filozoficznej należał przechodzący człowiek.

ZABAWNY FAKT NR 4

Strach przed zarostem cz brodą naprawdę istnieje, ma nawet swoją nazwę

Niektórzy wpadają w panikę i boją się brody i za wszelką cenę unikają brodatych mężczyzn. Ten strach ma też swoją oficjalną nazwę – pogonofobia!


Kosmetyki do brody i zarostu Tinktura
ZABAWNY FAKT NR 5

Aleksander Wielki poprosił swoich żołnierzy o zgolenie brody

Macedoński władca Aleksander Wielki uważał, że brody są niezwykle niebezpieczne w walce, dlatego poprosił swoich żołnierzy o ogolenie ich przed wyruszeniem na wojnę. Mianowicie wierzył, że przeciwnik może z łatwością złapać mężczyznę za podbródek i tym samym go obezwładnić. Sam zawsze miał ogoloną twarz.

ZABAWNY FAKT NR 6

Legenda głosi, że słynna broda Abrahama Lincolna została przypisana 11-letniej dziewczynce

Legendarny prezydent USA Abraham Lincoln był znany ze swojej brody, ale legenda głosi, że jego wizerunek zawdzięcza 11-letniej dziewczynce. W 1860 roku młoda Grace Bedell wysłała Lincolnowi list z propozycją, by puścił brodę i wąsy, aby wyglądał lepiej, ponieważ jego twarz była „tak szczupła”. Dziewczyna wyjaśniła, że ​​jej bracia zagłosowaliby na Lincolna, gdyby miał brodę, i dodała, że ​​panie uwielbiają wąsy i brody, więc z pewnością zasugerują swoim mężom, aby na niego głosowali i dzięki tym głosom Abraham zostałby prezydentem. Broda tego bojownika o sprawiedliwość jest nadal jedną z najbardziej legendarnych brody w historii.

ZABAWNY FAKT NR 7

Słuchaj, nie dotykaj - inaczej będzie pojedynek!

W średniowieczu mężczyźni kurczowo trzymali się podbródków – zabronionym było dotykanie włosów na twarzy innemu mężczyźnie. Bezczelność, jak dotknięcie podbródka innego mężczyzny, była uważana za wyzwanie, więc stoczyli - pojedynki!

W Tinkturze również uwielbiamy  brody - nasza nowa linia męska dedykowana jest do pielęgnacji i modelowania męskiej brody, wąsów i włosów, z męskim pachnącym koktajlem tytoniu, bursztynu, trawy cytrynowej i grejpfruta. Zostań Człowiekiem Tinktury i wybierz to, co najlepsze dla swojej brody z kolekcji 12 produktów, które zebrały już świetne recenzje od wielu zarostów!