maść na żylakimaść na żylakimaść na żylakimaść na żylakimaść na żylakimaść na żylaki
maść na żylaki
maść na żylaki
maść na żylaki
maść na żylaki
maść na żylaki
maść na żylaki
Cena:38,00PLN
Ilość: szt.
Udostępnij:

Wpływ Żywokostu na skórę

BALSAM ŻYWOKOST
Żywokost jest rośliną od wieków wykorzystywaną do leczenia problemów skórnych oraz dolegliwości bólowych występujących w okolicach stawów. Najsilniejsze właściwości lecznicze wykazuje korzeń żywokostu. Obecnie dostępne są liczne preparaty mające go w swoim składzie. Najlepiej jednak sięgać po produkty wytwarzane tradycyjnymi metodami.

Jak wygląda żywokost?

Żywokost lekarski jest obecnie lekko zapomnianą rośliną. Nazywany bywa kosztywałem lub żywą kością. Najczęściej spotykany jest w Europie i Azji Środkowej. Jego właściwości lecznicze wykorzystywano w medycynie ludowej już od wieków. Należy do roślin pospolitych z rodziny ogóreczników. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Wtedy można spotkać go na różnego rodzaju wilgotnych terenach. Rośnie dziko w okolicy jezior, rzek i stawów. Czasem można znaleźć go również na obrzeżach lasów. Niekiedy bywa również uprawiany jako roślina ozdobna lub lecznicza.

Żywokost jest byliną. Osiąga wysokość od zaledwie 30 centymetrów do aż półtora metra. Kwitnie na fioletowo i fioletowo-purpurowo, choć można spotkać również białą odmianę.

żywokost eko

Właściwości żywokostu lekarskiego – dlaczego warto go stosować?

Żywokost lekarski jest szczególnie chętnie wykorzystywany przez zielarzy i miłośników naturalnej pielęgnacji. Od wieków wykorzystywany był w leczeniu urazów, złamać i zwichnięć. Jego właściwości wynikają głównie z zawartej w nim alantoinie, lecz pozostałe składniki również są cenne. Żywokost lekarski zawiera 15% śluzu, a pozostałe składniki to w większości garbniki, polifenole, asparagina, aminokwasy i krzem.

Alantoina pozytywnie wpływa na gojenie się ran. Wykazuje również działanie przeciwzapalne, łagodzące i regenerujące. Bezpieczne korzystanie z preparatów zawierających żywokost lekarski obejmuje aplikowanie zewnętrznie. Doustnie stosować można wyciąg z korzenia żywokostu. Ma on działanie odbudowujące, co jest szczególnie korzystne w przypadku osób cierpiących na stan zapalny w obrębie błony śluzowej przewodu pokarmowego. Doraźnie pomaga również na infekcje gardła i jamy ustnej – można używać go do płukania, jako uzupełnienie leczenia.

Jaki wpływ mają preparaty z żywokostu na skórę?

Preparaty z żywokostem najczęściej stosowane są na problemy skórne. Pozytywne działanie wykazują w leczeniu i pielęgnacji odmrożeń, oparzeń, odleżyn i innych uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie często wchodzi w skład maści dostępnych w aptekach i drogeriach.

Ze względu na właściwości regeneracyjne i nawilżające, żywokost występuje również w kremach przeciwzmarszczkowych. Preparaty bogate w alantoinę mogą być stosowane także na przebarwienia skórne. Wybierając kosmetyki zawierające żywokost lekarski, warto sięgać po te o naturalnym składzie i tradycyjnej metodzie wytwarzania.

maść z żywokostu

Żywokost lekarski – zalety stosowania

Ze względu na składniki znajdujące się w żywokoście lekarskim, świetnie sprawdzi się również w przypadku leczenie różnorodnych dolegliwości bólowych. Najczęściej polecany jest na bóle kostne. Wiele osób stosuje go w przypadku wystąpienia bóli stawowych, szczególnie kolan i bioder. W niektórych przypadkach zalecany jest również na rwę kulszową i ból kręgosłupa. Szczególnie dużą popularnością cieszy się podczas leczenia bólu o podłożu reumatologicznym.

Preparaty zawierające żywokost lekarski są również pomocne podczas leczenia opuchlizny występującej w okolicach stawów. Niekiedy bywają również skuteczne w przypadku bólu wywołanego zwichnięciem, stłuczeniem lub złamaniem.

Podczas leczenia dolegliwości bólowych oraz problemów skórnych, najlepiej sprawdzi się olej żywokostowy lub preparaty go zawierające.

Dlaczego warto sięgać po naturalne produkty z żywokostu

Mając świadomość licznych zalet maści z żywokostu, warto mieć na uwadze również sposób jej sporządzania. Ze względu na wielowiekową tradycję, lepiej sięgać po naturalne produkty, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Dzięki temu można mieć pewność, że dany produkt spełni oczekiwania i przyniesie odpowiednie skutki.

Produkty wytwarzane wedle receptur dawnych zielarzy, bywają wzbogacone o uzupełniające składniki. Dzięki nim lecznicze właściwości żywokostu stają się pełniejsze i skuteczniejsze.

żywokost

Żywokost zawiera karoten, alkaloidy, garbniki, glikozydy, śluz, żywice, olejki eteryczne, ale jego najważniejszym składnikiem jest alantoina.

Alantoina jest aktywną naturalną substancją, która stymuluje wzrost komórek w kości, tkance łącznej i podskórnej.

Z jakimi problemami poradzi sobie Żywokost?

  • wyjątkowo silne działanie przeciw żylakom – redukcja do 40%
  • zweryfikowane doskonałe działanie lecznicze przy skręceniach, ranach otwartych, ranach ropiejących, uderzeniach (efekt ściągający)
  • oczyszcza i napina tkankę
  • przeciwbakteryjny
  • doskonały do leczenia egzemy, wysypek, oparzeńl  hemoroidy – bardzo skuteczne działanie
  • przeciw rwie kulszowej, bólom mięśni
  • zanieczyszczenia skóry (trądzik)łuszczyca, wysypka

gaver456

Pojemność 50 ml


Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez Tinktura.pl. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach - pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)