Glistnik na pomoc skórze.

Dodano:2022-02-08
Kategorie:Porady


Glistnik
(lac.-Chelidonium majus L.) jest od lat wykorzystany w medycynie do leczenia różnorodnych chorób skóry, w tym trudno usuwalnych brodawek, brodawczaków, kurzajek wywołanych przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Dzięki unikatowemu połączeniu właściwości antyseptycznych, przeciwzapalnych, wiruso-, grzybo- i bakteriobójczych pomaga on na atopowe zapalenie skóry, grzybicę rąk, stóp i paznokci, liszaje i wrzody.


glistnik zastosowanie
Oprócz tego, ekstrakt z glistnika może być skutecznie wykorzystany w prewencji trądziku i zaskórników jako substancja normalizująca nadmierną aktywność gruczołów łojowych, zmniejszająca wydzielenie sebum i zwężająca pory.

Wysoka zawartość ekstraktu z liści glistnika w balsamie umożliwia jego wykorzystanie w podologii jak
skutecznego środka na leczenie kurzajek i brodawek zwykłych, które występują na skórze w wyniku zakażenia wirusem HPV i najczęściej pojawiają się na stopach i nogach. Jeżeli nie zostaną usunięte, mogą one szybko rozprzestrzeniać się na inne obszary ciała. Wystarczy kilkakrotnego smarowania wzrostów skóry balsamem, żeby zaczął się proces złuszczenia brodawki, a po 5-7 dniach, przy regularnym stosowaniu, zazwyczaj znika ona całkowicie. W przypadku dużych lub zastarzałych brodawek kuracja może potrwać nieco dłużej, ale doprowadzi do zaniknięcia brodawki.
glistnik 2

Glistnik w podologii - zastosowanie


Glistnik można stosować również na odciski, podrażnienia, obtarcia stóp. Skutkiem leczenia zawsze będzie gładka i czysta skóra, ponieważ oprócz działania leczniczego, wykazuje on także miejscowy efekt peelingu. Octan tokoferylu, naturalny antyoksydant i konserwant, zawarty w balsamie, będzie sprzyjał nawilżeniu skóry, a więc utrzymaniu ozdrowionych stóp w idealnej kondycji.


Sposób użycia: preparat jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Stosuje się na problematyczne miejsca na twarzy i ciele. Nie stosować w okolicy oczu i na błony śluzowe!

Balsam z glistnika – to naturalny, niedrogi i skuteczny produkt kosmetyczny na kuracje skóry i prewencje chorób skórnych!

                               rosopas croatia