Gąbka naturalna Luffa (Loofah) trukwa chorwacka. Tinktura.plGąbka naturalna Luffa (Loofah) trukwa chorwacka. Tinktura.plGąbka naturalna Luffa (Loofah) trukwa chorwacka. Tinktura.pl
Gąbka naturalna Luffa (Loofah) trukwa chorwacka. Tinktura.pl
Gąbka naturalna Luffa (Loofah) trukwa chorwacka. Tinktura.pl
Gąbka naturalna Luffa (Loofah) trukwa chorwacka. Tinktura.pl
Udostępnij:

MYDŁO LUFFA CITRUS&PEACH

Mydło Luffa można również nazwać mydłem złuszczającym, ponieważ oprócz czyszczenia zanieczyszczeń ze skóry, głęboko usuwa martwe komórki dzięki LUFFA, która ma zdolność delikatnego skrobania.Owocowe kompozycje zapachowe, w kilku odcieniach, oprócz efektownego wyglądu jest świetnym sprzymierzeńcem w odżywieniu całego ciała.

Luffa nazywana jest również gąbką lądową, a pozyskuje się ją ze specjalnego gatunku dyni pochodzącej z Afryki, która również rośnie w Chorwacji, zwłaszcza w Slawonii. Luffa ma delikatną strukturę, podobnie jak gąbka morska, więc od dawna jest używana do złuszczania, szczególnie szorstkiej skóry na łokciach i stopach oraz do masażu, ponieważ poprawia krążenie i usuwa martwe komórki z powierzchni skóry, czyniąc skórę gładka i napięta. Luffa jest również używana jako gąbka do kąpieli i dlatego jest dodawana jako dodatek do mydła. W gospodarstwie domowym  często pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń, a sok z niej jest używany jako domowe lekarstwo na różne infekcje i wzmacniające odporność.

CITRUS&PEACH