PIĘKNO Z OLIWEK

Dodano:2022-02-15
Kategorie:Inspiracje

Olej oliwkowy powstaje poprzez tłoczenie dojrzałych oliwek z gatunku Olea europea (oliwka europejska). Ma zielonkawo-żółty kolor i mocny, nieco pikantny zapach. W regionie Morza Śródziemnego wykorzystuje się go od wieków, zarówno w celach spożywczych, ale również jako środek przeznaczony do pielęgnacji zniszczonych, suchych włosów. Łagodzi, leczy i natłuszcza włosy. Używa się go w wielu kremach do twarzy jako zmiękczacz, przenikający głęboko w skórę.

O tym, że olej oliwkowy odżywia i pielęgnuje organizm wiedziała już królowa Kleopatra. Sporą część dnia spędzała w wannie, a podczas kąpięli używała również oleju oliwkowego. Współcześnie, oliwa z oliwek jest szeroko wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym z powodu jej właściwości służących pięknej skórze. Pomaga w utrzymaniu elastyczności skóry, która staje się gładka i błyszcząca, pielęgnuje ją, nadając skórze zdrowy blask.

Olej oliwkowy jest efektywnym sposobem zapobiegania objawom starzenia się skóry i różnym problemom skórnym. Oliwa z oliwek sprawdza się bardzo dobrze, gdy stosuje się ją od razu na suchą skórę, na przykład pięt i łokci. Ten darmowy, domowy lek znajdziemy w naszej kuchni i możemy z niego skorzystać w szczególnych potrzebach. Wystarczy prosty masaż z użyciem małej ilości oleju z oliwek tych miejsc, gdzie skóra jest sucha i od razu zobaczymy różnicę. Przed udaniem się na spoczynek, pomasujmy stopy odpowiednią ilością tego oleju. Aby oliwa głeboko wniknęła w skórę, załóżmy bawełniane skarpetki. Dzięki temu cudownemu zabiegowi, nogi następnego ranka będą wyraźnie czuć się bardziej lekkie.