SERUM WITAMINA ESERUM WITAMINA E
SERUM WITAMINA E
SERUM WITAMINA E
Cena:110,00PLN
Ilość: szt.
Udostępnij:

Składniki aktywne:

Kolagen to białko wytwarzane w skórze właściwej, wewnętrznej warstwie skóry zbudowanej z tkanki łącznej, która naturalnie zawiera kwas hialuronowy. W zdrowym ciele kolagenu jest dużo, ale ok. trzydziestego roku życia jego produkcja zaczyna spadać. Obniżenie poziomu kolagenu w organizmie wpływa na pojawienie się zmarszczek, utratę elastyczności skóry, problemy z pigmentacją, może też powodować zaczerwienienia. Oprócz skóry kolagen jest ważny dla elastyczności kości, stawów, więzadeł i mięśni. Można go zastąpić, stosując zawierające go kosmetyki, stosując zdrową dietę, unikając światła słonecznego i rzucając palenie.

Olejek migdałowy wzmacnia odporność skóry, zmiękcza ją i ujędrnia. Zmniejsza możliwość wystąpienia powierzchownych nierówności skóry, takich jak łupież i łuszcząca się skóra. Olejek jest bogaty w witaminy, proteiny i kwasy eteryczne, które głęboko odżywiają skórę i zapewniają jej długotrwałą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Olej słonecznikowy ma właściwości naprawcze i ściągające – napina uszkodzoną skórę, a tym samym zmniejsza możliwość powstawania blizn. Stosowany jest w leczeniu suchej i zniszczonej skóry, często jest składnikiem preparatów przeciw łuszczycy i egzemie.

Cząsteczki kwasu hialuronowego wchodzą w skład tkanki łącznej skóry i kości w organizmie człowieka. Kwas hialuronowy skutecznie zatrzymuje wodę w organizmie i nawilża stawy, co spowalnia ich zużycie – uważa się, że ma większą zdolność zatrzymywania wody niż jakiekolwiek inne naturalne lub syntetyczne cząsteczki. Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, zapewnia jej ochronę antyoksydacyjną przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki oraz łagodzi procesy zapalne. Działa silnie przeciwstarzeniowo, co czyni go bardzo cennym kosmetykiem na rynku.

Witamina E jest prawdziwym wojownikiem w wojnie z wolnymi rodnikami (niestabilnymi cząsteczkami), które niszczą komórki skóry, ponieważ wiążą się z nimi i czynią je bezużytecznymi. Ponadto pomaga w rozkładzie kolagenu w skórze, a tym samym spowalnia jej starzenie i działa przeciwzapalnie.

Zrzut ekranu 2022-02-4 o 08