WOW HAIR – pierwsza linia proteinowa w Chorwacji

Dodano:2022-02-09
Kategorie:Nowości

Fryzura podkreśla nasz status społeczny, jest pośrednikiem w komunikacji z innymi ludźmi, bywa tematem wielu rozmów, stanowi wyraz wolności wyboru, określa pewne grupy społeczne, będąc odbiciem naszego charakteru, a niekiedy także – buntem przeciwko ustalonym normom. Włosami wyrażamy swoje opinie i stanowiska, to one znacząco wpływają na budowanie naszego poczucia wartości. Właśnie dzięki nim ustalamy własną tożsamość lub taką, do której chcielibyśmy przynależeć. Nasze włosy po prostu musza być WOW!

Jeżeli chcemy być zadowoleni z kształtu naszej fryzury, ważne jest, aby włosy były zdrowe, mocne, posiadały dużą objętość i lśniły. Jeżeli uda się spełnić powyższe warunki, stajemy się bardziej zadowoleni z siebie.

Istnieje wiele preparatów mogących zaspokoić niektóre z powyższych oczekiwań. Ale czy jest coś, co może spełnić każde z nich?

Odpowiedzią na to pytanie są proteiny posiadające praktyczne właściwości do pielęgnacji skóry i włosów: nawilżanie, zwiększanie elastyczności, zapobieganie odwodnieniu, stworzenie uczucia miękkości oraz nadawanie włosom blasku.

Hydrolizaty protein wykazują pożyteczne działanie: zwiększają podczas mycia ilość piany i jej stabilność, zmniejszają podrażnienia i uszkodzenia skóry oraz błon śluzowych oczu spowodowane związkami chemicznymi. Równocześnie, chronią włosy od działania zasad i utleniaczy, nadając im elastyczności i blasku.

Przykładem tego są hydrolizowane proteiny pszenicy, które, jak stwierdzono, mogą przeniknąć do włosa i w ten sposób wzmocnić jego strukturę. Są skuteczne przeciwko łupieżowi, gdyż oddziałują na mikroorganizmy postrzegane jako odpowiedzialne za powstawanie tego rodzaju dolegliwości. Oprócz tego, pomagają w wygładzeniu włosów i pozostawiają na nich warstwę ochronną przed codziennymi wpływami otoczenia. Produkt ten jest idealny do dbania o włosy, mycia ciała, pielegnacji skóry (również po opalaniu) oraz w pielęgnacji dzieci.

To właśnie hydrolizowane proteiny pszenicy są jednym z trzech podstawowych składników nowej linii do włosów WOW HAIR Tinktura. Koncetruje się ona na kompleksowej pielęgnacji włosów za pomocą produktów z grupy Protect&Care, Volume&Shine oraz Curls&Waves.

Linia proteinowa jest pierwszym tego rodzaju produktem na naszym rynku. Kombinacja znajdujących się w niej składników jest wyjątkowa. Protect&Care, Volume&Shine i Curls&Waves zostały zaprojektowane tak, aby poprzez dobór odpowiednich elementów dokładnie spełniły swoją rolę w miejscach, do których zostały przeznaczone.

Oprócz protein pszenicy, linia zawiera również keratynę, która pomaga wzmocnić cebulki włosów, zastępując naturalną proteinę w zwiększeniu ich trwałości i elastyczności.

Keratyna jest idealna do pielęgnacji włosów, skóry i ciała. Zawarta w produkcie, odnawia naturalną, ochronną warstwę włosów, pomagając tam, gdzie zachodzi potrzeba. Dowiedziono, że hydrolizat keratyny odbudowuje wytrzymałość włosów, przywracając im elastyczność i zmniejszając łamliwość.

Trzecim podstawowywm składnikiem jest proteina ryżu. Ryż to jedno z najstarszych i najbardziej cennych źródeł składników odżywczych ludzkości! Nasz hydrolizat proteiny ryżu został wytworzony z niezmodyfikowanych genetycznie otrębów ryżowych. Zawiera białko roślinne, rozpuszczalne w wodzie, bogate w korzystne dla włosów i skóry aminokwasy. Ryż, znany z delikatnego składu, często jest używany przez osoby ze skłonnościami do alergii i wrażliwych na podrażnienia. Naturalnie nie zawiera glutenu. Odkryto, iż hydrolizat proteiny ryżu znacząco powiększa całkowitą objętość włosów o blisko 32 proc. Równocześnie, dodaje im naturalnego połysku, prowadzi do zwiększenia elastyczności i wytrzymałości. Zwiększenie zatrzymywania wilgoci na skórze tworzy jej powierzchnię bardziej nawodnioną i elastyczną. Hydrolizat proteiny ryżu jest skutecznym środkiem przeciwko podrażnieniom, pozostawiając gładkie, czyste uczucie na skórze.

Obok protein, w zależności od przeznaczenia samej linii, możemy znaleźć następujące składniki:

LINIA PROTECT&CARE – olej kokosowy, olej migdałowy, ekstrakt pokrzywy, łopian i ekstrakt chmielu (który pobudza porost włosów, łagodzi podrażnienia, chroni i wzmacnia ich cebulki oraz zapobiega wypadaniu).

LINIA VOLUME&SHINE – olej z orzechów makadamia, olej rycynowy, ekstrakt imbiru.

LINIA CURLS&WAVES – żel lniany pomagający we wzmocnieniu włosów, zapobiegający ich wypadaniu i wpływający na porost dzięki kwasom tłuszczowym omega-3. Utrzymuje wilgotność włosów i sprawia, że są błyszczące i zdrowe. Witamina E odżywia cebulki włosów i skórę głowy, wpływając na ich rewitalizację.